Bilgisayarlı Arıza Tespiti

Bilgisayarlı Arıza Tespiti

Arıza tespit; araçların elektronik veya mekanik bağlantılarında meydana gelen ve normal kabul edilmeyen her durum arıza olarak nitelendirilmektedir. Bu arızaların tespit edilmesi elektronik arıza cihazları ile gerçekleşmektedir.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte araç bakım hizmetlerinde de yenilenmeler meydana gelmiştir. Bu yenilikler serviste kullanılan ekipmanlar da oldukça fazla kendini göstermiştir. Günümüzde araç servislerinde kullanılan arıza tespit cihazları ile bakımlar hızlı bir şekilde gerçekleşmekte ve arızalı bölgede yanlışlık yapılmasının önüne geçilmektedir. Oto tamir ve bakım işlemi öncesinde doğru bir plan çıkarılması maliyet açısından çok önemlidir. Bu sebeple , servislerimizde gelişmiş teknolojiler kullanılmaktadır. Silivri bilgisayarlı arıza tespiti noktalarımız da bunlardan birisidir.

Arıza tespit cihazları; Aracın gösterge panellerinde, meydana gelen arızaların ışıkları yanmaktadır. Bu ışıklar, arızanın ne olduğunu gösterse de bazı durumlarda yeterli gelmemektedir. Bu gibi durumların önüne geçmek ve arızayı doğru bir şekilde tespit etmek amacıyla arıza tespit cihazlarından yardım alınmaktadır.

Arıza tespit cihazlarının bağlantıları, port çıkışına bağlanarak bilgisayar sistemine düşmektedir. Bu cihaza bağlanan aracın, marka model bilgileri girilerek işleme başlanmaktadır. Marka model bilgisine göre cihazda kodlar bulunmaktadır. Bilgisayara bağlanan aracın tüm arıza kodları ekrana yansıtılmakta ve arızanın nereden kaynaklı olduğu yetkililer tarafından belirlenmektedir.
  • Arıza tespit cihazı sayesinde araçta oluşan hata kodları silinerek, gösterge panelinde sürekli yanan ışıklar kapatılmaktadır. Yapılan tespitler sonucunda araç, hızlı bir şekilde onarım bölümüne sokulmaktadır. 
Araç arızalarında fazla masraftan kaçınmanın en iyi yollarından biri arıza tespitinin yapılmasıdır. Araca göz ve ses ile yapılan kontroller hem gereksiz hem de maliyeti artıran durumlardır. Yüzeysel olarak yapılan kontrol işlemi sorunu kesin olarak çözmeye yarayan bir yöntem değildir.

Silivri bilgisayarlı arıza tespiti noktalarımızda en uygun maliyetler ile bakım onarım ve arıza tespitinizi yaptrabilirsiniz.

İlgili Konular

Buji Değişimi Ne Zaman Yapılmalı?

Buji Değişimi Ne Zaman Yapılmalı?

Otomobilleriniz içerisinde bulunan parçalar arasında oldukça önemli bir yere sahip olan bujiler düzenli olarak değiştirilmelidir. Buji değişimi ne zaman yapılmalı? Buji değişimi farklı yakıt türleri kullanan araçlara göre değişse de her 50.000 kilometrede bir yapılmalıdır. Aksi takdirde aracınızın ateşleme sisteminde büyük arızalar oluşabilmektedir. Buji değişimi sonrası ateşleme sisteminin tamamı kontrol edilerek gerekli bakımlar yapılmalıdır. Aracınızın motor sağlığını korumak için düzenli olarak bujileri kontrol ettiğinizden emin olunuz. Bujiler araçların marka ve modell...

Rehbere git

Amortisörün Çalışması İçin Hangi Bakımların Yapılması Gerekir?

Araç içerisinde rutin bakımlar halinde kontrol edilmesi gereken diğer parçalardan biri ise amortisör sistemidir. Amortisörün çalışması için hangi bakımların yapılması gerekir? Sistem içerisindeki amortisör yaylarının kontrolü Amortisör yaylarının ayarı Sistemin gerginliğinin ayarlanması Bağlantı noktalarının kontrol edilmesi Sistem içerisinde meydana gelebilecek yağ kaçaklarının kontrolü Kauçuk ve esnek parçaların durumu Yukarıdaki durumlara dikkat ederek amortisör sisteminizi gözden geçirebilir ve gerekli olan bakım işlerini rahatlıkla yapabilirsiniz. Teknik destek...

Rehbere git
Amortisörün Çalışması İçin Hangi Bakımların Yapılması Gerekir?
Güvenli Sürüş Teknikleri Nelerdir?

Güvenli Sürüş Teknikleri Nelerdir?

Araç kullanımında güvenliğin hem sürücü hem yolcu için sağlanması hem de trafik güvenliğinin korunması önemlidir. Bu sebeple yolculuktan önce ve yolculuk esnasında güvenli sürüş teknikleri ve yolculuk hazırlıkları yapılmalıdır. Çünkü araç kullanımı tüm yolculuk boyunca aktif katılım sağlanan bir süreçtir. Aynı zamanda farklı araçlarla aynı anda hareketin söz konusu olması; herkesin birbirini etkilediği ortak bir döngü oluşturur. Bu durumda tek katılımcının yanlış şekilde araç kullanımı veya araç arızası kaynaklı kazalar tüm trafik katılımcıları için risk oluşturur. Bu ris...

Rehbere git

Direksiyon Kutusu Tamiri

Servimiz içerisinde özenle yapılan işlemlerden biri olan direksiyon kutusu tamiri son derece hassas davranılması gereken konulardan biridir. Birçok bileşenin birlikte çalıştığı direksiyon kutusu tamiri son derece karmaşık bir sistemdir. Bu nedenle tecrübeli ustalar tarafından işlem yapılmalı ve tamir görmelidir. İşinde son derece tecrübeli olan çalışanlarımız sizlere direksiyon kutusu tamiri konusunda yardımcı olacaktır. Servislerimizi ziyaret ederek direksiyon kutunuz hakkında daha detaylı bilgi alabilir ve genel durumunu gözden geçirebilirsiniz. Sürüş esnasında herhangi b...

Rehbere git
Direksiyon Kutusu Tamiri